Postęp technologiczny nie zwalnia, dzięki czemu niemal każdego dnia na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które ułatwiają życie i podnoszą jego komfort. Za innowacje odpowiadają w głównej mierze programiści. Jednym ze sposobów na to, aby dołączyć do ich grona, jest kurs programowania.
Kurs programowania to idealna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kodowaniem bądź chcą podnieść swoje kompetencje i zdobyć doświadczenie przy tworzeniu większych projektów. Dzięki usystematyzowanej nauce, sprawdzonemu programowi i wsparciu doświadczonych mentorów już po roku można zostać pełnoprawnym full stack developerem.
Czego nauczysz się na kursie programowania?
Kodowania można uczyć się na wiele sposobów, ale najcenniejszą metodą są ćwiczenia. Sama wiedza teoretyczna nie wystarczy, by napisać poprawnie działającą aplikację lub efektywną stronę internetową. Dopiero połączenie jej z umiejętnościami praktycznymi pozwoli osiągnąć satysfakcjonujący produkt, który wzbogaci portfolio i przykuje oko rekruterów. Kurs programowania składa się z kilkuset godzin pracy projektowej i warsztatowej, w której każdy z uczestników pod okiem doświadczonego mentora tworzy kod. Dzięki temu już pierwszego dnia nauczysz się, jak w rzeczywistości wygląda środowisko deweloperskie i czego oczekuje się od programistów.
Co więcej, kurs programowania w profesjonalnej szkole opiera się na sprawdzonych metodach. Usystematyzowany materiał, w którym poznaje się takie języki jak m.in. Python, .NET, Java i Javascript, pozwala na stopniowe poszerzanie wiedzy. Kolejne moduły dostępne są dopiero po zaliczeniu wcześniejszych. Czas trwania każdego etapu dostosowuje się indywidualnie do swojego tempa nauki (2–4 miesiące).
Na elementy rozwijające kompetencje twarde na kursie programowania składają się:
- software design,
- informatyka (struktury danych, algorytmy, sieci),
- języki programowania,
- inżynieria oprogramowania (debugowanie, testowanie, Git, DevOps),
- programowanie paradygmatów (proceduralny, zorientowany obiektowo, funkcjonalny),
- środowisko programistyczne (Unix, wyszukiwanie online, Geekness).
Umiejętności miękkie na kursie programowania
Kurs programowania to nie tylko specjalistyczne języki, narzędzia deweloperskie i Git. Programiści muszą także wzmocnić kompetencje miękkie, dzięki którym łatwiej będą współpracować w zespole bądź radzić sobie na rozmowach o pracę. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych metod tworzenia oprogramowania w IT jest scrum. Zespół programistów korzystających z tego frameworka musi nie tylko świetnie pisać kod, lecz także porozumiewać się między sobą, określać priorytety i poddawać pod retrospekcję miniony etap projektu w celu znalezienia miejsc do poprawy i zwiększania efektywności. Samouk nie jest w stanie przećwiczyć pracy w zespole ani dzielenia obowiązków.
Programiści często pracują w zespołach międzynarodowych, rozproszonych. Istotne jest poznanie narzędzi i sposobów komunikacji. Na kursie programowania wykładają deweloperzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy dzielą się zadaniami i sytuacjami z życia. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu są w stanie nauczyć innych, jak pozytywnie przechodzić rozmowy o pracy, rozwiązywać zadania rekrutacyjne i jak efektywnie tworzyć własne portfolio.