Billboardy otaczają nas ze wszystkich stron. Spotykamy je zarówno w środku miasta, jak również przy drogach szybkiego ruchu pomiędzy miejscami zabudowanymi. Jednak jaka jest ich skuteczność? Czy są warte poświęcenia i uwagi z punktu widzenia właściciela przedsiębiorstwa?

Wielkoformatowa reklama

Billboardy charakteryzują się przede wszystkim dużym rozmiarem, który bezpośrednio przekłada się na ich widoczność. Dzięki temu są zauważalne dla każdego, kto znajduje się nawet w pewnej odległości od nich. W ten sposób mogą dotrzeć do wielu osób, a także z łatwością przyciągnąć spojrzenia.

Wielkoformatowa reklama charakteryzuje się także dużymi możliwościami jakie daje pod względem umieszczania na niej ważnych informacji. Łatwo stworzyć na niej bowiem bardzo czytelny i wizualnie atrakcyjny przekaz.

Automatyczne przyciąganie spojrzeń

Większość z nas automatycznie rozgląda się wokół i skupia wzrok na dwóch elementach otoczenia. Pierwszym z nich są obiekty ruchome i kolorowe, drugim zaś napisy i cyfry. Nasze mózgi są do nich tak przyzwyczajone, że czasem bez zastanowienia odczytujemy wszystko, co pojawia się w zasięgu wzroku – nawet tablice rejestracyjne mijanych obojętnie aut.

Reklama na billboardzie jest odpowiedzią właśnie na tego typu przyzwyczajenia. Zazwyczaj jest wyrazista, kolorowa, podświetlona i zawiera przynajmniej krótki napis lub cyfry. Dzięki temu nie tylko zachęca do spojrzenia na nią, ale także do automatycznego zapoznania się z całą ofertą.

Niemniej ważne są żywe kolory, które również sprawiają, że większość osób zwraca uwagę na reklamy na billboardach. Barwy wyróżniają tablice reklamowe z często bardziej monotonnego tła, co sprawia, że przyciągają nasz wzrok.

Dogodna lokalizacja

Niemniej ważna w przypadku tablic reklamowych jest ich lokalizacja. Doskonale sprawdzają się w ruchliwych punktach miast, takich jak dwupasmowe drogi i centrum. Wisząc na ścianie budynku, mogą z łatwością dotrzeć do setek tysięcy osób, które mijają je tam każdego dnia. Świetnie sprawdzają się tam wszelkie promocje, po które można sięgnąć w najbliższym salonie.

Jednak równie dobrze spełniają swą funkcję na ruchliwych drogach łączących miejscowości ze sobą. Dzięki takiej lokalizacji mogą zachęcić do zajrzenia do siedziby firmy czy jej nowej filii, do skorzystania z promocji czy poznania nowego asortymentu. Sprawdzają się zarówno na rynku lokalnym, do rozpromowania własnej działalności, jak i globalnym, do przekazu informacji na przykład o ogólnopolskich sieciówkach.

Podsumowanie

Podsumowując, nietrudno zauważyć, że billboardy mogą pełnić ważną i przydatną rolę w promowaniu firmy, jej produktów i usług. Jak podkreśla strona billboardy360.pl, ich dogodna lokalizacja, odpowiedni rozmiar oraz wyrazisty przekaz sprawiają, że cieszą się one coraz bardziej rosnącym zainteresowaniem w całej Polsce. Bez wątpienia reklama na nich wpływa na zwiększenie obrotów przedsiębiorstwa.

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj