Każdy z nas lubi rzeczy błyszczące, nowe, pięknie zapakowane, większość z nas jest wzrokowcami. Jednak wszyscy wiemy, że człowieka oceniamy po jego wnętrzu, książki także nie należy oceniać po okładce to, czemu mielibyśmy więc oceniać sprzęt po nowym zafoliowanym pudełku?

Postęp, postęp…

W dzisiejszych czasach postęp technologiczny jest niesamowity. W zasadzie nowości robiące milowe kroki naprzód w dziedzinie technologii pojawiają się z dnia na dzień, ciężko za tym wszystkim nadążyć. Większość z nas na pewno pamięta słynny film z końca lat 80 tych „Powrót do przeszłości”, lewitującą deskorolkę Lexus zaprezentował już w 2014 roku. Można powiedzieć, że elementy tego wtedy tak nierealnego filmu, stanowią już naszą rzeczywistość.

Ach ta technologia!

Nowe modele smartfonów wyskakują z taśm produkcyjnych z prędkością karabinu maszynowego. Tablety, iPady, laptopy, opaski sportowe, smartwatche mierzące puls, ilości przebytych kilometrów. Chcąc nadążyć za wszystkim, co „naj” – najnowsze, najnowocześniejsze, najlepsze trzeba być bardzo dobrze zorientowanym w rynku nowości technologicznych i co tu ukrywać, trzeba mieć bardzo duże fundusze. Jednak jest masa osób wymieniających telefony co kilka miesięcy, podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o pozostały sprzęt elektroniczny. Pytanie jest zasadnicze, co robią z tymi właściwe nowymi, na pewno niewyeksploatowanymi rzeczami? Najczęściej wystawiają je w serwisie ogłoszeń pokato.pl. I bardzo dobrze! Bo większość z nas może skorzystać zakupując perełki elektroniki za ułamek ceny, a sprzedający tym samym dokłada tylko część do kolejnej rzeczy, która za kilka kolejnych miesięcy znowu trafi do serwisu ogłoszeniowego. Tak naprawdę większość osób nie odczuje różnicy między telefonem posiadającym 6 GB pamięci Ram, a 8 GB tej pamięci więc po co przepłacać? Przeglądając ogłoszenia serwisu natrafić na prawdziwe perełki w idealnym stanie, nie mówiąc już o egzemplarzach limitowanych, kolekcjonerskich, których zakup w sklepach zakończył się dawno i zostaje nam tylko zakup z drugiej ręki.

Niby nowe, a jednak

Czy kupując w sklepie sprzęt powystawowy, możemy powiedzieć, że dokonujemy zakupu rzeczy nowych? Nie bardzo, towar po ekspozycyjny najczęściej jest dotykany przez setki, jak nie tysiące rąk, rzucany przekładany, próbowany, dawany do zabawy dzieciom. W większości przypadków kupując używany sprzęt nawet kilkuletni używany przez osobę, która o niego dbała będzie w lepszej kondycji niż towar niby nowy, a jednak nie do końca.

Outlet

Kupując używany sprzęt elektroniczny najczęściej największym naszym zmartwieniem, jest gwarancja. Część sklepów, szczególnie internetowych, prowadzi sprzedaż sprzętu w kategorii outlet. Nie każdy z nas czyta dokładnie opisy konkretnego przedmiotu, patrząc jedynie na model, jakiego poszukiwał i w zachwycie nad nieco niższą ceną, za jaką znaleźliśmy dany przedmiot w zakładce outlet, pomijamy resztę opisu, a powinniśmy zdawać sobie sprawę z kilku ważnych rzeczy. Po pierwsze najczęściej przedmioty umieszczone w tej zakładce mają skróconą rękojmię, czyli odpowiedzialność sprzedawcy za przedmioty, jakie kupujemy. W większości przypadków przedmioty te pochodzą ze zwrotów, na które każdy kupujący ma 14 dni od dostarczenie towaru i w tym czasie normalnie użytkował towar. W kategorii outlet znajdziemy także przedmioty po naprawach. Myśląc, że kupujemy przedmioty nowe w dużych sieciowych sklepach tak naprawdę kupujemy przedmioty używane. Ceny w takim przypadku są najczęściej 10-15% niższe, nie jest to więc różnica znacząca. W serwisie ogłoszeniowym Pokato sprzęt elektroniczny kupimy znacznie taniej, niejednokrotnie sprzedający dołączają do nich paragony, a więc w komplecie dostajemy nieraz pozostały jeszcze okres gwarancji.

Zakup przedmiotów takich jak sprzęt elektroniczny może przysporzyć wiele problemu, postęp technologiczny w tej dziedzinie jest niesamowity. Nie warto więc przepłacać kupując coś co za chwilę będzie już i tak przestarzałe. Odwieźmy serwis ogłoszeniowy pokato.pl, gdzie z mnóstwa przedmiotów wystawionych na pewno wybierzemy to co nas interesuje w atrakcyjnej cenach. Ten medal ma i drugą stronę – nie trzymajmy w szafach, szufladach, piwnicach rzeczy. Sprzęt elektroniczny szybko robi się przestarzały, także to, co nie jest nam już potrzebne wystawiajmy na Pokato. Możemy sobie nawet nie zdawać sprawy, jaki majątek trzymamy w szafkach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj