Elektroniczny obieg dokumentów to jedno ze współczesnych rozwiązań, które wpływa na usprawnienie pracy przedsiębiorstwa. A jak można się domyślić, wiele z firm dzisiaj sobie nie radzi i na przykład nadmiar dokumentów, którymi są one obarczane, staje się dla nich powodem do pewnego rodzaju problemów. Czym tak właściwie jest ten elektroniczny obieg dokumentów? Co trzeba o nim wiedzieć? Sprawdź poniższe informacje.

Elektroniczny obieg dokumentów – definicja

Elektroniczny obieg dokumentów (EOD) to jedno z rozwiązań, które ma na celu usprawnienie działań wykonywanych w przedsiębiorstwie. Nazywany jest procesem/systemem informatycznym, który umożliwia między innymi zarządzanie dokumentacją w szybszy i bardziej efektywny sposób. Wszelka dokumentacja, którą posługują się pracownicy, zostaje przeniesiona do środowiska cyfrowego. Z tego względu mogą oni wtedy korzystać z konkretnych danych na komputerze bądź aplikacji mobilnej. Wpływa to oczywiście na szybsze znajdywanie informacji oraz na ich bezpieczeństwo.

Jakich korzyści można spodziewać się po wdrożeniu EOD?

Elektroniczny obieg dokumentów to tak jak zostało już wspomniane wyżej, jest systemem informatycznym, który wpływa na usprawnienie działań przedsiębiorstwa. Dzięki swoim funkcjonalnościom wspiera pracę pracowników oraz wpływa na szybkie i łatwe wykonywanie zadań biznesowych na komputerze bądź aplikacji mobilnej z dowolnego miejsca. Oprócz tego elektroniczny obieg dokumentów umożliwia sprawowanie kontroli nad realizowanymi zadaniami przez pracowników. Dostęp do dokumentów mają tylko uprawnione do tego osoby, co wpływa na ich większe bezpieczeństwo. Co więcej, koszty prowadzenia firmy ulegają znacznemu pomniejszeniu, ponieważ nie trzeba już ich tyle wydawać na materiały drukarskie czy piśmiennicze. Po wdrożeniu EOD zdecydowanie zmniejszy się ilość papierowej dokumentacji. Nie trzeba będzie też przeznaczać dużo miejsca na jej przechowywanie. Natomiast ze względu na to, że obsługa systemu jest bardzo prosta, to pracownicy nie będą mieć większego problemu z jego użytkowaniem. A co jeszcze ważne, nadmiar dokumentów nie będzie już straszny. Potrzebna dokumentacja nie będzie się już gdzieś gubić.

Chcesz wdrożyć elektroniczny obieg dokumentów w swojej firmie? – zadzwoń do nas

Elektroniczny obieg dokumentów w ostatnim czasie nabiera coraz to większego znaczenia wśród przedsiębiorców. Jeśli również zdecydowałeś/-aś się wprowadzić to innowacyjne rozwiązanie w swojej firmie, to nasza firma gotowa jest podjąć się dla Ciebie tego wyzwania. Jesteśmy wykwalifikowanym zespołem analityków i wsparcia, który posiada ponad 20 lat doświadczenia w digitalizacji dokumentów. Oprócz szybkiego i sprawnego wdrożenia rozwiązania świadczymy również usługę wsparcia technicznego. Swoje rozwiązania informatyczne wdrażamy dla instytucji finansowych, sektora mediów, transportu, logistyki czy też produkcji. Naszymi klientami, z którymi współpracujemy, są m.in. Santander, Millennium Bank, Generali, Bank Pekao, Cyfrowy Polsat, CCC, Castorama, Energa, bp oraz wiele innych znanych firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj