Ile zarabia się obecnie w branży IT? Jest to ciągle powiększający się rynek, poszukujący nowych ludzi do pracy. Niektórzy dostają nawet po kilkanaście tysięcy złotych i nie muszą nawet pojawiać się w biurze. Zarobki ludzi z branży IT, mogą sprawić, iż zaczniesz żałować, że nie uczyłeś się właśnie w tym kierunku.

Zarobki w branży IT

Zarobki w branży IT są uzależnione od wielu czynników, takich jak miasto w którym poszukuje się pracy czy indywidualne umiejętności związane ze znajomością obsługi języków programowania. Według badań przeprowadzonych przez No Fluff Jobs najlepszymi rynkami branży IT w Polsce są Warszawa i Kraków, tam programiści zarobią najwięcej. Czynnikiem zawyżającym wypłaty programistów z pewnością będzie umiejętność obsługi testów Selenium. Przejdźmy zatem do konkretnych kwot jakie padają w przeprowadzonym badaniu No Fluff Jobs.

Zaglądamy w portfele programistów

Programistów możemy podzielić na 3 typy, mianowicie na juniorów, midów i seniorów. Każda z tych grup różni się od siebie doświadczeniem i umiejętnościami obsługi jako programiści. Juniorzy w Warszawie lub Krakowie w zależności od rodzaju umowy, programując w języku Angular mogą liczyć na zarobki rzędu 6000 PLN. Jest to uśredniona wartość zarobków za ten język, natomiast w przypadku IOS junior programista zarobi około 5000 PLN. Jeśli chodzi o inne języki wygląda to podobnie np. w Javascript również zarobią około 5500-6000 PLN. Przejdźmy zatem do przypadków, jakimi są tzw. „midzi” lub „mid”. Jest to programista z większym doświadczeniem, który potrafi wykonywać swoją pracę samodzielnie. Mid według raportu No Fluff Jobs z 2019r. to najbardziej porządany specjalista branży IT. Może liczyć na zarobki rzędu nawet 11000-12000 PLN za obsługę tych samych języków, które wymieniłem o góry. Na najciekawsze oferty w tej klasie programistów mogą liczyć Ci, którzy posługują się językiem Java. Zajrzyjmy zatem jeszcze do portfeli seniorów. Programiści z doświadczeniem powyżej 5 lat według statystyk mogą liczyć na zarobki rzędu 15000-18000 PLN w zależności od umowy. Tu również prym wiedzie znajomość Javy, ponieważ według informacji zebranych przez badaczy najlepsze propozycje pracy trafiają właśnie do seniorów posługujących się tym językiem.

Rynek IT cały czas się rozwija, a zarobki z roku na rok idą w górę. Jest to cały czas przyszłościowy kierunek, którym warto się zainteresować. Zaletą tej pracy poza wysokimi zarobkami jest po pewnym czasie wykonywanie jej poza biurem, wraz z przybywającym nam doświadczeniem i kompetencjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj