Wybór odpowiedniej konsoli do gier może być bardzo trudny, zwłaszcza w momencie, gdy możemy sobie pozwolić na jedną konkretną platformę. W takim przypadku należy rozważyć wszystkie za i przeciw sprzętu dostępnego na rynku.

Jaka konsola do gier będzie najlepsza?

Na szczęście konsol nie ma aż tak dużo, więc ich analiza będzie nieco łatwiejsza. W sprzedaży znajdują się trzy główne platformy stacjonarne, które występują w słabszych i mocniejszych wersjach. Pierwsza z konsol do gier to PlayStation 4. Niewątpliwie jej mocną stroną jest wysoka, jakość gier oraz intuicyjne menu. Wadą zaś jest brak wstecznej kompatybilności. Kolejną równie popularną konsolą do gier jest Xbox One. Mocnymi stronami tego urządzenia jest wsteczna kompatybilność oraz GamePass. Wadą Xbox-a jest nieintuicyjne menu oraz mniejsza ilość gier na wyłączność w porównaniu z PS4. Ostatnią konsolą do gier jest Nintendo Switch, której mocną stroną jest to, że jest przenośna i stacjonarna w jednym, dodatkowo posiada dobre gry na wyłączność. Niestety podobnie jak poprzednie konsole ma i wady, do których należy brak wstecznej kompatybilności i podstawowych opcji.

Podsumowując, można powiedzieć, że wybór konsoli do gier to bardzo subiektywny wybór. Tutaj wybór należy do gracza, bo każdy z nich preferuje inny rodzaj gry. Niemniej jednak można stwierdzić, że największą popularnością wśród konsol do gier cieszy się Xbox oraz PlayStation4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj