Laptop do pracy to często spotykane hasło podczas zakupu sprzętu komputerowego. Można powiedzieć, że najczęściej pracujemy na komputerze, chociaż badania mówią co innego i najczęściej otwieraną na komputerze stroną internetową (bo najczęściej wchodzimy do Internetu) jest Facebook. Nie można jednak powiedzieć, że współcześnie nie pracujemy na komputerze. Pisanie wszelakich tekstów, tabele Excela, czy wysyłanie maili – to jest nasza praca. W dużej mierze, bo wielu ludzi robi różne rzeczy, jak na przykład programuje.

Wybór komputera do pracy – na co zwrócić uwagę?

Na wybór komputera do pracy ma wpływ charakter pracy jaką wykonujemy, ale można wymienić kilka czynników, które dla wszystkich użytkowników są tożsame:

– duży ekran, żeby doskonale móc widzieć pisane dokumenty,

– lekkość i małe gabaryty, w celu przemieszczania się z komputerem z domu do pracy u z pracy do domu.

Oprogramowanie – jaki laptop do pracy biurowej kupić?

Wybór komputera do pracy wyklucza wzajemnie powyższe potrzeby. W związku z powyższym należy zwrócić uwagę na zawartość komputera. W zależności od potrzeb, warto zwrócić uwagę na Macbooka, którego oprogramowanie zawiera wszystkie potrzebne zwykłemu użytkownikowi programy. Nie trzeba dopłacać do Excela czy Worda.

Klawiatura – wybór laptopa do pracy biurowej

Ponad to należy kupić taki komputer, który wielkością przypadnie nam do gustu, ale żeby miał złącze HDMI. Wtedy, jeśli w pracy potrzebujemy dużego ekranu do pisania (np. do programowania) możemy podłączyć większy monitor. W domu, żeby obejrzeć film, tym samym złączem podłączymy telewizor. Jeśli dużo piszemy na klawiaturze, powinniśmy kupić laptopa z ergonomiczną, jak największą i jak najbardziej wygodną klawiaturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj