Rok do roku zmienia się technologia, którą możemy zakupić do własnego domu czy mieszkania. Kilka lat temu sklepy przekazywały nam wiedzę, że telewizja 3D to telewizja przyszłości i zakup telewizora bez funkcji 3D to marnotrawstwo pieniędzy, ponieważ lada moment każdy telewizor będzie w tą funkcję wyposażony. W tej chwili większość telewizorów posiada funkcję 3D, ale rzadko kiedy jest ona używana. Nadal oglądamy telewizję tradycyjną. 

Wyświetlacz LED też miał swoje 5 minut, ale technologia LED wcale nie została zastąpiona inną. Obecnie wyświetlacze LED są najczęściej stosowanymi w telewizorach. Dlatego należy kupić telewizor LED dostosowany do naszych potrzeb.

Wyświetlacz w telewizorze

Powoli do telewizorów wchodzi technologia OLED, która jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu przewyższa znacznie wyświetlacze LED. Ma jednak swoje wady, których wyeliminowanie podnosi koszty produkcji. Dzięki temu cena telewizorów jest znacznie wyższa.

Telewizor LED – jaki kupić?

Wszystko zależy od naszego budżetu. Należy z kwotą oscylować pomiędzy najdroższymi odbiornikami marek premium, a najtańszymi telewizorami chińskich produktów, do których marka naklejana jest już w Europie.

  • Należy wystrzegać się nowinek technicznych. Zakrzywiony ekran czy obraz HDR zwiększają znacznie cenę telewizora nie przekładając się na jakość wyświetlanego obrazu,
  • Optymalna wielkość ekranu powinna wynosić ok. 50 cali,
  • Jakość obrazu powinna być dobrana do wielkości wyświetlacza i odpowiednia jakość do wielkości 50 cali to 4K.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj