Strefa polecanych ofert na Ceneo to miejsce najczęściej klikane przez kupujących. Według danych Ceneo 70% przejść z porównywarki na sklep odbywa się właśnie w TOP 3. Dlatego obecność w strefie polecanych ofert niewątpliwie podnosi sprzedaż.

Ceneo domyślnie ustawia sortowanie ofert według „polecanych”. Tym sposobem wchodząc na kartę produktu, automatycznie pojawia nam się wygląd z wyróżnionymi 3 pierwszymi pozycjami, czyli strefa polecanych ofert na Ceneo. Jak znaleźć się na tych wyróżnionych lokatach? Reasumując, dzięki licytowaniu pozycji na Ceneo wybierasz konkretne produkty ze swojej oferty i skupiasz na nich uwagę klientów.

 

Wyróżnij się! Licytacja pozycji na Ceneo

Odpowiedzią na pytanie, jak znaleźć się w strefie polecanych ofert, jest licytacja pozycji na Ceneo. Działa ona na mechanizmie CPC i w dość łatwy sposób można zajmować wysokie lokaty (płacąc jedynie za klik, czyli przejście do naszego sklepu). W łatwy sposób, ale niestety niekoniecznie tani.

Wdrożenie strefy polecanych ofert na Ceneo w codzienne działania marketingowe sklepu nie jest łatwe. Licytacja stawek na Ceneo polega na ustaleniu wartości, jaką możesz zaoferować za klik. Utrzymanie optymalnych i zgodnych z Twoimi założeniami pozycji jest również czasochłonne, musisz sprawdzać, jakie kroki podejmuje konkurencja i jakie koszty ponosisz za ten rodzaj promocji. Działanie manualne w strefie polecanych ofert na Ceneo jest możliwe przy kilkunastu produktach, natomiast przypadku kilkudziesięciu lub kilku tysięcy produktów nie masz możliwości działać efektywnie.

Automatyzacja licytacji pozycji na Ceneo. Jakie przynosi efekty?

System LivePrice służy do monitoringu i automatycznej zmiany cen. Narzędzie działa zarówno na Ceneo, jak i Allegro. Dodatkowo może monitorować ceny w wybranym e-sklepie. LivePrice udostępnia moduł do automatycznej licytacji pozycji na Ceneo. Jakie efekty przynosi automatyzacja?

Jakie korzyści osiągasz dzięki LivePrice?

  • Obserwujesz konkurencję i dokładnie wiesz, co dzieje się w Twojej branży.System automatycznie odnajduje i paruje produkty konkurencji z Twoją ofertą (po kartach produktu, frazach i EAN-ach).
  • Narzędzie może balansować cenami na Twoim sklepie lub portalu sprzedażowym (na postawie Twoich założeń i obserwacji działań konkurencji).
  • Masz zawsze aktualne ceny!
  • LivePrice zapewnia Ci dostęp do dodatkowych modułów, które zautomatyzują Twoją sprzedaż np. moduł licytacji pozycji na Ceneo.

Jak działa moduł automatycznej licytacji pozycji na Ceneo w LivePrice?

Moduł pomaga Ci zautomatyzować pracę w strefie polecanych ofert na Ceneo. Dzięki LivePrice osiągasz TOP 3 przy najniższym nakładzie stawki za klik.

Licytację pozycji na Ceneo w LivePrice rozpoczynasz od ustalenia maksymalnej wartości za klik, pozycji, którą chcesz osiągnąć w TOP 3. Dodatkowo możesz zaznaczyć, czy chcesz, aby Twoja cena była stała, czy zmieniała się razem z ruchami konkurencji. Po określeniu tych wartości (i włączeniu przycisku licytacji pozycji na Ceneo) system zaczyna pracować na Twoją korzyść!

LivePrice realnie oszczędza Twoje pieniądze. System szuka najniższej stawki CPC na danej pozycji. Jeżeli podana przez Ciebie kwota jest wystarczająca, zajmujesz wskazane miejsce w strefie polecanych ofert na Ceneo. Dodatkowo system regularnie sprawdza, czy Twoja konkurencja Ci nie zagraża.

Automatyzuj sprzedaż i działaj sprytnie z LivePrice

Narzędzie oszczędza Twoje pieniądze i czas. Wszechstronnie pomoże Ci osiągnąć sukces na wybranym portalu sprzedażowym. Działając z LivePrice, dyskredytujesz konkurencje i skutecznie, według Twoich założeń sprzedażowych realizujesz swój cel.

Wypróbuj wersję demonstracyjną LivePrice i zacznij oszczędzać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj