Strona internetowa – szczególnie w dzisiejszych czasach – to bardzo ważny element każdego biznesu. Jest wizytówką, handlowcem i sprzedawcą, a często nawet pierwszą dla klienta formą styczności z firmą. To bezsprzecznie ważny element funkcjonowania przedsiębiorstwa. Nie wystarczy jednak posiadać strony www żeby przykuć i zatrzymać na sobie uwagę potencjalnego klienta. Internauci przyzwyczajeni są do pięknego designu, intuicyjnej obsługi strony i coraz większej ilości funkcji. Standardy bezlitośnie pną się w górę i coraz trudniej jest im sprostać. Czym więc charakteryzuje się nowoczesna strona www? Jakie technologie mamy do wyboru i jakie są plusy i minusy każdej z nich?

HTML5

To najnowsza wersja języka programowania HTML, wykorzystywanego do tworzenia stron internetowych jako podstawa całego projektu. Jest nijako fundamentem strony www i alternatywą dla rozwiązań proponujących tworzenie stron w oparciu o szablony (te rozwiązania również zostaną przybliżone w artykule). Tak jak w przypadku niżej opisanego React’a, wykorzystując HTML 5 zamiast gotowych rozwiązań, zyskujemy pełną autonomię w kwestii wyglądu strony, jej funkcjonalności i tzw. backgroundu, to znaczy wszystkiego, czego nie widać na stronie na pierwszy rzut oka, ale ma wpływ na jej działanie. Oprócz tego strona pisana w ten sposób – dobrze zoptymalizowana przez programistę – jest przyjazna przeglądarkom internetowym, przez co wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania i ładuje się szybciej na urządzeniu użytkownika, a dzisiaj to bardzo istotna sprawa.

JavaScript

To język programowania, który na stronie www odpowiada za wszelkie animacje, interakcje użytkownika ze stroną i większość funkcjonalności backendowych. Można powiedzieć, że właśnie dzięki niemu na naszej stronie „tętni życie”. To w oparciu o niego działają slidery, interaktywne przyciski, pop-upy i wszystkie inne fajerwerki. Bez JavaScriptu nie dałoby się stworzyć nowoczesnej strony w pełni odpowiadającej panującym standardom.

React (ReactJS)

To biblioteka języka programowania JavaScript wykorzystywana do projektowania interfejsów graficznych między innymi przy tworzeniu stron internetowych. Przy użyciu tej technologii zyskujemy pełną elastyczność i „szyty na miarę” design strony. Nie jesteśmy ograniczeni szablonami udostępnianymi przez różnego rodzaju serwisy oferujące platformy do tworzenia własnych stron internetowych samemu. Jeśli wymagasz spersonalizowanego interfejsu lub twoje potrzeby wymagają niestandardowych rozwiązań – skorzystaj z tej technologii. Znakomicie sprawdza się w aplikacjach webowych jak i w aplikacjach mobilnych. Technologia wypiera przestarzałe jQuery oraz inne techniki front-endowe.

WordPress

To najpopularniejsze narzędzie, a właściwie całe środowisko przeznaczone do tworzenia stron internetowych, szeroko wykorzystywane na całym świecie. To głównie CMS (system zarządzania treścią strony bez konieczności wprowadzania zmian bezpośrednio w jej kodzie), ale też dostawca darmowych i płatnych szablonów graficznych, wtyczek urozmaicających stronę o dodatkowe funkcje i wiele, wiele innych. To rozwiązanie dla mniej wymagających pod względem zaawansowania technicznego strony, a także budżetowa, być może w niektórych miejscach nieco odbiegająca od zamysłu, wersja stron pisanych od zera. Zdecydowanie wystarczy dla użytkowników mało i średnio wymagających. Ba, może okazać się nawet lepszym wyborem biorąc pod uwagę koszty i czas, jaki trzeba przeznaczyć na stworzenie strony i późniejszą opiekę nad nią. Zapewnia łatwość przy wprowadzaniu wszelkich zmian stylistycznych czy bardziej rozbudowanych modyfikacji bez znajomości języków programowania.

SiteFIX

SiteFIX jest intuicyjnym CMS’em, z pomocą którego zbudujesz szybko i tanio swoją stronę internetową wybierając jeden z wielu dostępnych szablonów lub stworzyć ją od zera. Możesz też połączyć go ze stworzoną przez profesjonalistę witryną tak, by ułatwić sobie zarządzanie nią. SiteFIX zapewnia pełną optymalizację strony pod wyszukiwarkę oraz responsywny design. Posiada wbudowany mechanizm synchronizacji z docelową domeną, a prace nad projektem wykonujesz poza swoją domeną, przez co projekt jest bezpieczny, nie jest narażony na ataki, wygenerowana strona jest typu offline przez co działa szybciej niż inne rozwiązania, przez co jest bardzo przyjazna dla SEO (pozycjonowania strony).

Brzmi skomplikowanie? Nie martw się, dla każdego laika to wszystko nie brzmi przejrzyście. Na szczęście na rynku są firmy, które znają się na tym bardzo dobrze i mają lata doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Jedną z nich jest H15, która jest już 15 lat na rynku i realizowała setki podobnych projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj