Z niesłabnącej mody na piksele i sentyment do czasów pierwszych komputerów wyłonił się pixel art – gatunek sztuki komputerowej. Trudno jest jednoznacznie wskazać, kiedy pixel art powstał, można jednak śmiało uznać, że znaczący wpływ miały na to pierwsze gry komputerowe. Na reguły, jakimi rządzi się dzisiejszy pixel art, wpłynęły zatem skromne możliwości „starych” komputerów, jak i ograniczona funkcjonalność programów służących do tworzenia grafiki.

Dziś pixel art jest rodzajem grafiki komputerowej bardzo chętnie wykorzystywanym przez najlepsze drukarnie w Polsce i nie tylko. Dzięki tej sztuce cyfrowej możliwe jest nanoszenie druku na różne przedmioty codziennego użytku. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej grafice rastrowej – pixel art.

Czym właściwie jest pixel art?

Pixel art jest to rodzaj grafiki rastrowej wykonywanej za pomocą programów, które rozwalają na edytowanie obrazów na poziomie pojedynczych pikseli, takich jak chociażby Paint, Paint Shop Pro czy GIMP. Zwykle, ze względu na swą historię, w pixel arcie wykorzystuje się niewielką paletę barw. Otóż, pierwotnie pixel art wykorzystywany był na urządzeniach o ograniczonych możliwościach w porównaniu z obecnymi – starych konsolach do gier czy telefonach komórkowych.

Pixel art z założenia jest to rysowanie danego obrazu piksel po pikselu bez stosowania filtrów. Do podstawowych technik tej odmiany grafiki należą antyaliasing i dithering. Antyaliasing to technika polegająca na wygładzaniu wszelkich ostrych krawędzi obrazu. Natomiast dithering nazywany jest „gładkim cieniowaniem” i polega na mieszaniu ze sobą kolorów umieszczonych obok siebie, w celu uzyskania efekt płynnego przejścia pomiędzy poszczególnymi kolorami – naturalnej zmiany kolorów. Obie techniki wymagają dużych umiejętności od grafika.

Pixel of art – drukarnia łódzkie

Pixel of art to nowoczesna drukarnia zlokalizowana 20 minut drogi od Łodzi. Dysponuje szerokim parkiem maszynowym, dzięki czemu jest wstanie zagwarantować najwyższą jakość druku na wszelkiego rodzaju powierzchniach płaskich i różnych produktach w tym druk na gadżetach. Zapewni, więc doskonały druk na gadżetach, koszulkach z logo i innych ubraniach, kubkach, torbach, przypinkach oraz na dziesiątkach innych przedmiotów codziennego użytku i nie tylko. A zatem drukarnia Pixel of art świadczy kompleksowe rozwiązania w wybranych aspektach druku. Co więcej, Pixel of art ma swój własny sklep, w którym możemy zakupić online poszczególne przedmioty i ubrania z nadrukami wykonanymi przez tą drukarnię.

Specjalnością drukarni Pixel of art jest druk UV LED na gadżetach, druk DTG na ubraniach i różnego rodzaju tkaninach, sublimacja, druk UV na mediach płaskich oraz druk solwentowy / lateksowy. Wszystkie druki wykonane w Pixel of art. Wyglądają niezwykle efektownie, a do tego są niezwykle wytrzymałe i odporne na ścieranie.

To, co wyróżnia drukarnię Pixel of art od konkurencji to przede wszystkim wysoka jakość oferowanych usług, profesjonalne sprzęt w postaci maszyn do druków, jak również bogate, wieloletnie doświadczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj