Aby urządzenie elektroniczne własnego pomysłu pojawiło się na rynku, wcale nie trzeba posiadać ogromnych środków na stworzenie własnej mini fabryki. Wszystkim może zająć się zewnętrzny zakład produkcyjny, który nie tylko stworzy płytkę i przymocuje do niej elementy, ale także przetestuje i dopracuje prototypowy model.

Usługi SMT i THT w montażu kontraktowym

W zależności od rodzaju części elektronicznych stosuje się odmienne systemy ich montowania do płytek drukowanych. Najczęściej spotykaną jest metoda THT, czyli przewlekana. Tym sposobem domowi elektronicy-amatorzy łączą rezystory, kondensatory, diody i inne elementy, korzystając z lutownicy i cyny. W montażu profesjonalnym jest ona właściwa tylko dla większych i masywniejszych podzespołów.

Montowanie SMT jest nieco trudniejsze, ponieważ zazwyczaj dotyczy bardzo drobnych części, charakteryzujących się posiadaniem wielu nóżek, które trzeba z obwodem drukowanym skutecznie połączyć. Robi się to powierzchniowo, w stosunku do układów SMD.

Komu zlecić takie działania?

Przykład pakietu usług związanych z obydwoma metodami można znaleźć w polskiej firmie zamel.com, której warto zlecić takie działania. Oznacza to, że wcale nie trzeba wybierać się daleko poza granice naszego kraju – na przykład do Chin – i być zdanym na różne trudności logistyczne, aby móc skorzystać z takiej formy wsparcia własnego biznesu.

Zyski związane z montażem kontraktowym

Badania kompatybilności elektromagnetycznej EMC i montaż SMT/THT to podstawowe usługi w pakiecie OMIX. Doskonała znajomość dziedzin elektronicznych jest w tym przypadku gwarantem nie tylko jakości, ale i szybkości działań. Od firmy można wymagać również szerokiego wsparcia na etapie testów oraz dokonywania usprawnień w prototypach. Gotowy produkt może być kompletny, łącznie z opracowanym opakowaniem zewnętrznym.

Zlecanie prac THT i SMT firmom zewnętrznym to naturalna praktyka. Działania te są nie tylko oszczędnością czasu dla inicjatora całego przedsięwzięcia, ale też najprostszą drogą do cięcia kosztów. Usługi zostaną wykonane profesjonalnie, bez konieczności szkolenia pracowników i zakupu własnych linii montażowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj