Drukarka w domu czy w biurze to często konieczność. Czy jednak warto zdecydować się tylko na nią, czy może alternatywne urządzenie wielofunkcyjne lepiej wpasuje się w nasze potrzeby?

  1. Największe zalety urządzeń wielofunkcyjnych
  2. Jaki model wybrać do domu, a jaki do biura?
  3. O czym pamiętać kupując urządzenie wielofunkcyjne?

Największe zalety urządzeń wielofunkcyjnych

Drukarka to jeden z tych sprzętów elektronicznych, które mimo wszystko dobrze jest mieć i w domu i w pracy. Chociaż zwykle nie korzystamy z niej często, to jednak czasem możliwość uwiecznienia istotnych informacji na wydruku jest bardzo użyteczna i oszczędza nam sporo czasu, który w innym wypadku musielibyśmy przeznaczyć na szukanie punktu xero. Jeżeli jednak chcemy mieć urządzenie jeszcze bardziej przydatne, lepszą opcją jest zdecydowanie się na opcję wielofunkcyjną, czyli drukarkę, kopiarkę i skaner w jednym. Dzięki wielu możliwościom nie musimy się już martwić o żaden aspekt obiegu dokumentów i innych ważnych papierów, a także oszczędzamy miejsce na biurku lub w jego najbliższej okolicy. Cena za urządzenie wielofunkcyjne również będzie niższa, niż łączna kwota zakupu oddzielnej drukarki i skanera.

Jaki model wybrać do domu, a jaki do biura?

Urządzenia wielofunkcyjne – Allegro.pl są dostępne w naprawdę dużej gamie marek i modeli do wyboru, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Najprostsze, przeznaczone bardziej do użytku domowego egzemplarze kupimy już za około 130-140 złotych. Są to więc produkty dostępne praktycznie na każdą kieszeń. Jeżeli chcemy wybrać urządzenie do domu warto zwrócić uwagę na jego gabaryty – w takiej sytuacji polecane są raczej mniejsze modele, które łatwo można zmieścić na biurku obok monitora. Z kolei w przypadku zastosowań biurowych możemy wybierać zarówno spośród modeli o kompaktowych rozmiarach, jak i dużych, wolnostojących stanowisk które można umieścić w open space lub większych pomieszczeniach biurowych.

O czym pamiętać kupując urządzenie wielofunkcyjne?

Najważniejszą rzeczą, na jakiej warto się skupić przy wyborze urządzenia wielofunkcyjnego jest zużycie materiałów eksploatacyjnych. To istotny aspekt szczególnie w sytuacji, gdy mamy zamiar intensywnie korzystać z nowego nabytku. Zużycie tuszu oraz dostępność kartridży i ich zamienników w dobrych cenach to podstawa, dzięki której będziemy w stanie wybrać najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Inną istotną sprawą jest marka urządzenia oraz wsparcie techniczne dla modelu, na który chcemy się zdecydować – niektóre firmy mają te kwestie lepiej rozwiązane, więc również warto zwrócić uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj