System operacyjny od Microsoft, jest efektem wielu lat rozwoju systemów pod nazwą Windows, ale z różnymi oznaczeniami wersji, od Windows 1.0 z 1985 roku poczynając, a na Windows 10 z 2015 roku kończąc. Ten bardzo ciekawy zabieg pozwolił firmie Microsoft na zamknięcie w klamry trzydziestoletniego okresu wypuszczania nowych wydań tego systemu, gdyż ostatnia wersja – Windows 10 – jest ostatnią wersją tego systemu. Według zapowiedzi Microsoft, produkt Windows 10 będzie jedynie aktualizowany, a nowych wydań już nie będzie.

W dobie wszechobecnego Internetu, aktualizacja systemu ma większy sens niż wydawanie nowych wersji. Kiedyś, nowe wersje były wypuszczane na płytach CD/DVD, a dostęp do Internetu był wolny lub wcale go nie było u niektórych użytkowników. Współcześnie Windows, nawet jeśli nie jest obecny na naszym nowym komputerze, jest dostępny do pobrania z Internetu.

Windows 10 – cena i dostępne wersje

Cena różni się zależności od wersji. Dostępne są tak naprawdę dwie wersje, do zastosowań domowych oraz profesjonalnych (firmowych) w cenie kolejno: 629,99 i 1099 złotych. Ponad to, można zainstalować system 32 albo 64 bitowy.

Windows 10 – wymagania

Z wymaganiami systemu Windows 10 powinien poradzić sobie każdy współczesny komputer. Do prawidłowego działania, system Windows 10 wymaga procesora o taktowaniu przynajmniej 1 GHz, przynajmniej 2 GB RAMu (dla wersji 64 bit) oraz przynajmniej 16 GB przestrzeni na dysku twardym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj