Coraz więcej ludzi potrzebuje stronę internetową. Dla swojej firmy, dla siebie, dla swojego bloga. Wielu chce też zaistnieć w Internecie i poprowadzić własne poradniki lifestylowe i innego rodzaju strony o charakterze komercyjnym. Problemem w poprowadzeniu strony internetowej jest trudność z jej zrobieniem oraz publikacją. Dotychczas, żeby posiadać stronę internetową, należało umieć napisać jej kod w notatniku. W przypadku nie posiadania odpowiednich umiejętności należało się zwrócić do osób, które taką umiejętność posiadały. Koszt zrobienia takiej strony zaczynał się od 500 złotych. Do tego dochodziły koszty, które taki twórca pobierał za utrzymanie strony, za dokładanie nowych materiałów czy za modyfikacje. Wychodziła z tego dość znaczna suma.

WordPress CMS – co to takiego?

Tymczasem dzisiaj, żeby założyć dość profesjonalną stronę internetową, można liczyć na siebie i nie musieć pisać strony internetowej w notatniku. CMS jest to w dokładnym tłumaczeniu system zarządzania treścią. Jest wiele sposobów na stronę internetową postawioną sposobem CMS. Jedną z nich jest WordPress i tak właściwie prawie wszystkie mniej profesjonalne i mniej oficjalne strony internetowe na świecie są postawione właśnie na WordPressie.

WordPress CMS – jak działa?

W celu założenia strony internetowej z wykorzystaniem WordPress należy zakupić domenę i serwer, połączyć je ze sobą i zainstalować WordPress (strona WordPress.org). Następnie, dzięki dostępowi poprzez panel zarządzania pobierać wtyczki, które rozbudowują stronę internetową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj