Konsola Xbox jest jedną z popularniejszych konsoli do gier na rynku. Idzie w łeb w łeb w wyścigu o popularność z produktem Playstation. W tej walce wszystkie chwyty są dozwolone. Wielu miłośników gier zastanawia się, kiedy najpopularniejsze konsole będzie można połączyć z wirtualną rzeczywistością. Czy będzie to możliwe? Przeczytacie poniżej.

  • Xbox – początki konsoli na rynku
  • Najnowszy model Xboxa
  • VR i Xbox – kiedy?

Xbox – początki konsoli na rynku

Pierwszy Xbox trafił do sprzedaży już po premierze PlayStation2. Udało mu się wbić w lukę na rynku – chwilę później premierę miało GameCube od Nintendo. To pierwszy produkt, w zdominowanym przez produkty z Japonii gamingowym świecie. Konsola Xbox zadebiutowała na rynku w listopadzie 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Świat musiał czekać na swoje pierwsze Xboxy ponad rok. Konsola na początku trafiła do walki z konkurentem – na rynek japoński (w Europie panowała wówczas moda na gry komputerowe, i nikt za bardzo nie myślał o grach na ekranie telewizora). Co ważne Xbox jest produktem stworzonym przez Microsofta, silnego potentata na rynkach komputerowych. Dlatego też, pierwszy Xbox cechował się mocnymi podzespołami i wbudowanym dyskiem twardym i możliwością nawiązywania płatnych połączeń z Internetem. Obecnie Xboxa można podłączyć do telewizora i będzie działał jak dekoder i zarządzać telewizją właśnie w ten sposób, poprzez interfejs konsoli.

Najnowszy model Xboxa

Na swoją premierę czeka właśnie nowy, dziesiąty już model Xboxa. Ma to być hit sprzedaży w nadchodzącym sezonie. Microsoft obiecuje, że będzie to najmocniejsza i najszybsza konsola jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynku. Dzięki dedykowanemu dyskowi SSD gry będą się ładować znacznie szybciej. Na konsoli będzie można odtworzyć gry z poprzednich modeli, a nawet z pierwszego modelu. Wszystko w większej rozdzielczości, w lepszej jakości obrazu, bez pixeli  Zapowiedzi Xboxa mówią, że będą to wyjątkowe doznania dla graczy

VR i Xbox – kiedy?

Fani wirtualnej rzeczywistości od dawna czekają na połączenie Xboxa z okularami VR. Mimo, że rzeczywiście były takie plany, to niestety w najnowszym modelu nie będzie jeszcze możliwości podpięcia VR. Projekt został wstrzymany, ale będzie rozwijany za jakiś czas. Microsoft szukał partnerów do stworzenia gier VR pod konsolę Xbox, ale niestety z dużym sceptycyzmem ze strony firm. Na ten wielki mariaż przyjdzie, więc jeszcze trochę poczekać. Jedno jest pewne, że taka konsola z miejsca rozejdzie się jak świeże bułeczki i będzie hitem wśród graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj