Polacy coraz częściej wybierają inne kraje, jako swoje miejsca na ziemi. Dużą popularnością cieszą się Niemcy. Wynika to z tego, że jest tam atrakcyjna oferta mieszkaniowa i duża możliwość, jeśli chodzi o zatrudnienie. Sprawdź, o czym należy pamiętać przy przeprowadzce do Niemiec.

Przeprowadzka do Niemiec, czyli co warto wiedzieć na temat zameldowania?

Osoby, które przebywają w Niemczech dłużej niż 3 miesiące, muszą dysponować pozwoleniem na pobyt. Jednakże Polacy, jako obywatele Unii Europejskiej zobowiązani są jedynie do zameldowania w lokalnym biurze meldunkowym. Do załatwienia tej sprawy potrzebny będzie dowód osobisty, formularz meldunkowy, który można też wysłać drogą elektroniczną, czy też umowa najmu lub kupna nieruchomości. W przypadku dziecka potrzebny będzie paszport lub akt urodzenia. Studenci muszą natomiast okazać zaświadczenie dotyczące kontynuowania nauki.

Należy zadbać też o przetłumaczenie takich dokumentów jak: akt urodzenia, certyfikaty, dyplomy i zaświadczenia z pracy. W Niemczech każdy musi też posiadać swoją kartę podatkową. Jest to potrzebne do tego, aby niemiecki pracodawca mógł odprowadzać podatki.

System opieki zdrowotnej w Niemczech

W Niemczech istnieją dwa systemy opieki zdrowotnej prywatny i państwowy, czyli tak jak w Polsce. Wyjątek jest jednak taki, że ten państwowy jest na bardzo wysokim poziomie. Każdy, kto chce zostać członkiem państwowej opieki zdrowotnej, musi zarejestrować się w najbliższej kasie chorych. Trzeba wziąć także ze sobą fotografie. Osoby, które przeprowadzają się do Niemiec, muszą także założyć rachunek bankowy w banku niemieckim. To właśnie na to konto będzie co miesiąc przychodziła pensja.

Przejazd do Niemiec busem, czyli wygodny sposób podróży

Po przewiezieniu niezbędnych rzeczy i po pozamykaniu wszelkich spraw w Polsce przychodzi czas, aby ostatecznie pojechać do Niemiec. W tym przypadku warto wybrać bardzo wygodny środek komunikacji, jakim są busy do Niemiec. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Współczesne busy są w pełni wyposażone i oferują wiele wygodnych opcji. Pasażerowie mogą skorzystać z W-iFi, klimatyzacji, czy też wysokiej jakości sprzętu audio-wideo. Wiele firm oferuje też usługę door to door, czyli z adresu na adres. Oznacza to, że kierowca przyjeżdża po konkretną osobę pod wskazany adres i zawozi tam, gdzie dany człowiek chce się dostać. Dlatego można zapomnieć o błądzeniu i pytaniu ludzi o drogę. Daje to naprawdę duży komfort psychiczny.

przewozy-do-niemiec-przeprowadzka

Wyjazd do Niemiec z firmą Beatabus, czyli świetna alternatywa na podróże do Niemiec

Do Niemiec warto udać się z firmą Beatabus, która oferuje usługi na najwyższym możliwym poziomie. Z prezentowanym przedsiębiorstwem można naprawdę pojechać w różne miejsca. Busy zachodniopomorskie są świetnie wyposażone i mają wiele wygód. Dlatego z pewnością nie będziesz się nudzić w trakcie wyjazdu. Pasażerowie otrzymują też opiekę doświadczonego kierowcy, który bardzo dobrze mówi po niemiecku. Dlatego może pomóc na przykład podczas zakupów w sklepiku czy na stacji benzynowej podczas podróży. Beatabus oferuje przejazdy, które stają się prawdziwą przygodą pełną niezapomnianego uroku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj