Zakup nowego sprzętu komputerowego do świeżo założonej firmy to często wydatek, na który nie każdy początkujący przedsiębiorca może sobie pozwolić. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup sprzętu używanego, co wcale nie znaczy, że gorszego. Zobaczmy, czy warto kupić laptopy poleasingowe.

Doskonałe parametry w dobrej cenie

Często najważniejszym kryterium, które należy brać pod uwagę przy wyborze laptopa mającego służyć w działaniach biznesowych, jest jego wydajność. Ta z kolei zależy bezpośrednio od tego, jaki procesor został w nim zainstalowany, jaka jest karta graficzna, pamięć operacyjna RAM czy twarde dyski. W niektórych sytuacjach, szczególnie w przypadku grafików i fotografów, duże znaczenie ma również rodzaj matrycy w monitorze.

Wybierając nowoczesny sprzęt czyli laptopy o naprawdę dobrych parametrach możemy mieć pewność, że posłużą one przez długie lata. Warto zatem kupić laptopy poleasingowe o lepszych parametrach technicznych niż sprzęt nowy, ale taki, który będzie niewystarczający do prac wykonywanych w danej firmie lub bardzo szybko stanie się przestarzały.

Gwarancja jak w nowym sprzęcie

Wiele osób, które decydują się na zakup nowych komputerów mówi, że decydującym kryterium jest gwarancja udzielana przez producenta. Mówią, że chcą spać spokojnie, a w razie awarii chcą mieć pewność, że koszty naprawy nie obciążą ich budżetu. Trzeba jednak wiedzieć, że kupując laptopy poleasingowe również możemy liczyć na gwarancję. Nie wszystkie laptopy są nim objęte, ale bez trudu znajdziemy taką firmę, która udzieli nawet 24 miesięcznej gwarancji. Jednym słowem, decydując się na zakup takiego laptopa, będziemy mieć takie samo zabezpieczenie jak przy zakupie produktu prosto z salonu.

Laptopy z najwyższej półki

Firmy, które decydują się na leasing sprzętu komputerowego, najczęściej wybierają laptopy z serii przeznaczonych specjalnie do intensywnego użytkowania. Nic zatem dziwnego, że są one wykonane z materiałów o najlepszych parametrach, które nawet po kilku latach wyglądają jak nowe. Jednym słowem, wybierając laptopy poleasingowe do swojej firmy nie trzeba się obawiać, że będą one nosić ślady intensywnego użytkowania. Wręcz przeciwnie, wyglądają one niemal jak nowe i często jedynie właściciel wie, że jest to laptop poleasingowy.

Widząc jak wiele zalet ma zakup sprzętu poleasingowego nie można się dziwić, że laptopy poleasingowe są wybierane jako wyposażenie nowopowstających firm. Ktoś, kto raz się przekonał o tym, że to dobry pomysł, chętnie kupuje je również do użytku domowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj