Rzadko zdarza się, aby kupując drukarkę zwracać uwagę na to, ile kosztować będzie jej utrzymanie. Często analizuje się parametry sprzętu, w tym wielkość, aby pasowała do biurka lub była lekka w przenoszeniu. Najczęstszym czynnikiem wpływającym na wybór danego modelu, czy firmy jest cena. Natomiast nie kwota utrzymania sprzętu i drukowania, a to właśnie ona głównie powinna decydować o atrakcyjności danej drukarki. W takim razie, jak sprawdzić i obliczyć, czy dany sprzęt jest tani w utrzymaniu?

Cost per page, czyli ile kosztuje Cię druk?

Idąc do drukarni, z góry wiesz, ile kosztować Cię będzie wydrukowanie strony czarno-białej, a ile zapłacisz za kolorowy druk na wybranym formacie. Takie informacje są jasne i pozwalają oszacować, czy oferta danej drukarni jest korzystna i warto z niej korzystać systematycznie. Twoje drukowane kartki, które powstają w domowym zaciszu, również kosztują. Może Ci się wydawać, że jest to niewielka kwota, ale często przewyższa ona cenę druku w profesjonalnych drukarniach.

Możesz w sprawny sposób obliczyć koszt wydrukowania jednej kartki, dzięki czemu zobaczysz, czy Twoja drukarka będzie dobrą inwestycją. Cost per page ma swój unikalny wzór, obliczenia pokażą Ci, ile kosztować będzie Cię dana strona. Wystarczy, że koszt tonera (Twojego, którego używasz do danego modelu sprzętu) podzielisz przez wydajność tuszu, a uzyskasz CPP.

Sprawdź, czy Twoje urządzenie jest wydajne

Producent podaje naprawdę wiele ciekawych informacji na swoich stronach internetowych. Jedną z nich jest wzmianka o wydajności, stworzonego przez niego produktu. Jeśli nie potrzebujesz drukarki do drukowania niezliczonych ilości stron, to nie musisz myśleć o jej wydajności. Natomiast jeśli będzie ona głównym elementem biurowego wyposażenia, powinieneś zainteresować się miesięcznymi ograniczeniami wydruku stron. Może to bardzo przeszkodzić Ci w codziennych, zawodowych obowiązkach i zmusić do inwestycji w kolejną drukarkę.

Naprawa i serwis drukarki

Przed zakupem drukarki, postaraj się dowiedzieć, jak najwięcej o dodatkowych częściach, w które mógł zostać wyposażony dany model. Sprzęt drukujący posiadać może bębny, czy głowice drukujące, które należy systematycznie wymieniać oraz czyścić. Oznacza to zazwyczaj dodatkowe koszta. Taka inwestycja nie jest częsta, ale kosztowna sama w sobie. Wymiana bębna niezbędna jest co roku.

Dobrym sposobem na wybór modelu drukarki, taniego w utrzymaniu będzie przejrzenie sieci. To właśnie tam dowiesz się, czy dany sprzęt często trafia do serwisu, wymaga większego wkładu pieniędzy, lub najzwyczajniej w świecie jest zawodny. Użytkownicy, prowadzący firmę, chętnie dzielą się wiedzą na temat danego modelu. Skorzystaj z doświadczenia innych przedsiębiorców, aby nie popełnić błędów, na które nie powinieneś tracić swojego cennego czasu.

Sprawdź także: https://tonerdodrukarki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj