Myszka jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego wielbiciela gier komputerowych. Odpowiednio dobrana, pozwala nie tylko na wygodne  – może mieć także znaczenie dla naszych wyników w grze! Jak jednak wybrać najlepszą mysz gamingową?

Wygląd i forma

Niektóre myszki sprawiają wrażenie bardzo prostych, inne wyglądają jak gdyby pochodziły z przyszłości… Wygląd myszki to kwestia gustu i potrzeb – niektórzy gracze lubią podświetlenie, specyficzną kolorystykę czy obecność dodatkowych klawiszy funkcyjnych.

Zwróćmy uwagę przede wszystkim na formę myszki. Nasza dłoń musi wygodnie na niej spoczywać, dlatego ważna jest nie tylko wielkość urządzenia, ale również jego wysokość i wyprofilowanie w okolicach kciuka. Osoby leworęczne powinny wyposażyć się w myszki stworzone specjalnie z myślą o nich lub wybrać modele uniwersalne.

Specyfikacja techniczna

Myszka gamingowa to nie tylko wygląd, ale i technikalia. Najważniejszymi kwestiami są tu różnice między technologią laserową i optyczną (sensor laserowy jest preferowany), możliwość sprawnej zmiany DPI oraz wybór między myszami bezprzewodowymi a przewodowymi. Z zasady myszy przewodowe sprawdzają się lepiej, zwłaszcza w grach, w których znaczenie ma szybkość naszej reakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj